Ovo bi Vas moglo zanimati
Sastavili smo Vam odgovore na najčešća pitanja naših korisnika.
Koliko će me koštati novi sistem grijanja?
Ukupni troškovi novog grijanja ovise o veličini zahvata. Ukoliko je riječ isključivo o zamjeni bojlera, troškovi se kreću u rasponu od 2.200,00 do 3.000,00 KM + trošak deinstalacije starog te instalacije novog bojlera.
Sanacija dimnjaka te zamjena postojećih grijačih tijela iziskuje dodatan rad i sukladno tome troškovi će rasti. Navedene cijene su informativnog karaktera, za konkretnu ponudu neophodno je kontaktirati sturčnog instalatera te zatražiti izvid objekta.
Koliko traje zamjena starog sistema grijanja s novim?
Prilikom rekonstrukcije starog sistema grijanja, preporuka je isprati postojeća grijača tijela s adekvatnim hemijskim sredstvom te nakon toga isti napuniti s inhibitorima protiv korozije i stvaranja kamenca. Također, redovito održavanje plinskog bojlera, u prosjeku svake dvije godine, prožit će životni vijek samog uređaja te osigurati maksimalnu efikasnost.
Kako mogu osigurati efikasnost svog sistema grijanja?
Prilikom rekonstrukcije starog sistema grijanja, preporuka je isprati postojeća grijača tijela s adekvatnim hemijskim sredstvom te nakon toga isti napuniti s inhibitorima protiv korozije i stvaranja kamenca. Također, redovito održavanje plinskog bojlera, u prosjeku svake dvije godine, produljit će životni vijek samog uređaja te osigurati maksimalnu efikasnost.
Kako mogu osigurati da moj sistem grijanja ostane siguran?
Redovito održavanje je neophodno, a ono će i produljiti vijek trajanja Vašeg uređaja.
Ovlašteni serviser provjerava funkcionalnost uređaja. Čisti apparat od kamenca, te analizira sastav dimnih plinova. Svi propisi o održavanju navedeni su unutar instalacijkih uputa te uputa za rukovanje.
Koja jačina bojlera mi je potrebna?
Snaga grijanja izražena je u kilovatima (kW). Ovisi o brojnim čimbenicima. Vaša potreba za toplom vodom je izuzetno važna. Koliko ljudi živi u kući? Koliko ima kupaonica i koliko slavina se često koristi u isto vrijeme? Ostali ključni čimbenici uključuju veličinu prostora za grijanje i izolaciju. Izolirana kuća zahtijeva manje toplinske energije nego kuća bez izolacije.
Kao početnu procjenu, jednostavno pogledajte snagu Vašeg postojećeg bojlera te toplinski učin Vaših grijačih tijela (radijatora). Uzmite u obzir moguće potencijalne promjene, npr. dodatni stambeni prostor ili novi prozori. Prilikom izvida Vašeg objekta ili stana, stručni instalater centralnog grijanja procijenit će Vaše tačne potrebe za toplinom pomoći vam pri odabiru najoptimalnijeg uređaja.
Pronađite instalatera u Vašoj blizini
Što znači energetski razred učinkovitosti sistema za grijanje?
Sigurno ćete prepoznati energetsku naljepnicu sa drugih kućanskih aparata, kao što su perilica ili hladnjak. Energetske klase od A ++ (najniža potrošnja energije) do G (najveća potrošnja energije) stupile su na snagu 2015. godine, a odnose se i na sisteme grijanja. Oznaka vam pokazuje da li je uređaj za grijanje učinkovit. Uz neke iznimke, odgovarajuća EU direktiva propisuje da se mogu instalirati samo kondenzacijski uređaji za grijanje.
Dodavanjem regulacije kondenzacijskim uređajima moguće je poboljšati razinu učinkovitosti. Na primjer, ako kombinirate svoj novi Vaillant sistem grijanja s atmosfreskim regulatorom, često možete postići i razinu učinkovitosti A +.
Više o EU Direktivi za eko-dizajn i energetskoj učinkovitosti Vaillant uređaja
Koju regulaciju mogu korisiti uz svoj novi Vaillant uređaj?
Nudimo veliki broj opcija regulacije grijanja, od jednostavnih sobnih termostata, atmosferskih regulatora te sistema daljinskog nadzora putem interneta i aplikacija na pametnim telefonima.
Sobni termostati upravljaju sistemom grijanja prema zadanoj sobnoj temperaturi. To znači da se grijanje uključuje kada sobna temperatura padne ispod zadane.
Atmosferski regulatori upravljaju sistemom grijanja prema vanjskoj temperaturi i zadanoj krivulji grijanja. Na taj način dodatno utječu na učinkovitost.
Sistem daljinskog nadzora omogućava konstantni nadzor te trenutne promjene željene temperature u prostoru.
Koja je najbolja pozicija za uređaj za grijanje?
Nudimo opciju zidnih uređaja te podnih kotlova ovisno o Vašim zahtjevima. Gdje ćete postaviti novi uređaj za grijanje ovisi o prostoru u vašem domu i vašim željama. Kad god je to moguće koristimo postojeće hidrauličke priključke sa starog uređaja. To osigurava brzu instalaciju sa što manje građevinskih zahvata.
Koji uređaj za grijanje najbolje odgovara podnom grijanju? A koji je najbolji za radijatore?
Svi Vaillant sistemi za grijanje pogodni su za radijatore ili za sistem podnog grijanja. Podno grijanje je prikladnije za kondenzacijsku tehnologiju zbog niže temperature polaznog voda grijanja, te boljeg kondenzacijskog efekta, što rezultira većom energetskom učinkovitošću. Kod primjene radijatorskog sistema preporučuje se povečati površinu grijačih tijela kako bi se snizila temperature polaznog voda.
Kako mogu saznati model svog starog Vaillant bojlera?
Pločica s nazivom proizvoda obično se nalazi na donjoj strani uređaja ili iza poklopca upravljačke ploče. Ako tipska pločica nije vidljiva na vašem uređaju, kontaktirajte svog servisera ili se obratite direktno u Vaillant d.o.o. Sarajevo